Jaderná raketa

odpálená chybným krokem

Jaderná raketa

„Když jsem jednou doprovázel osmiletého syna do školy, pustili jsme se do prastaré hry, která se dá provozovat jen na některých dlážděných chodnících. Musí se chodit buď po černých kostkách a nešlápnout při tom na bílé … anebo naopak. Zajímalo mě, co se stane, když někdo z nás přešlápne - a dost mě překvapilo, že se tím jenom ztrácí body. Když jsme totiž tuhle hru hrávali cestou do školy před třiceti lety, bývaly následky přešlápnutí katastrofální: chybný krok se rovnal stisknutí tlačítka, které odpálilo jadernou raketu...“ Video ze série ilustrovaných vyprávění o současných dějinách.

Číst dál: Jaderná raketa

Pavel Fuksa

Pavel Fuksa je grafický designér, ilustrátor a režisér původem z Prahy. Většinu času se věnuje práci v reklamním průmyslu ať už pod svým jménem, nebo pod hlavičkou rozličných reklamních agentur. V roce 2010 byl nominován na Českého lva za nejlepší filmový plakát k filmu Občanský průkaz a ve stejném roce ho prestižní časopis Computer Arts zařadil mezi dvacet největších talentů mezi současnými mladými grafickými designéry. Vedle práce v reklamním průmyslu se věnuje také volné ilustraci a plakátové tvorbě. Vytvořil si komplexní retro styl s mírně nostalgickým nádechem. Z jeho ilustrací na nás dýchne československá knižní obálka 50. a 60. let 20. století, nebo připomene atmosféru ilustrací zdobících nálepky zápalek z téže doby.

Číst dál: Pavel Fuksa

Ján Šicko - 3bot

Ján Šicko působí od roku 2005 jako asistent na Katedře vizuální komunikace na VŠVU v Bratislavě, kde vede MediaLab, prostor pro zkoumání hraničních poloh grafického designu. Ve své práci se věnuje širokému spektru aktivit od vytváření multimediálních instalací, přes hry až po VJing. V roce 2009 založil společnost DevKid, pod jejíž hlavičkou vydal o rok později hru „3bot“, určenou pro iPhone.

Číst dál: Ján Šicko - 3bot

Daniel Špaček & Milan Malík

Daniel Špaček je ilustrátor, animátor a designér působící v současné době v Praze. Stojí také za vznikem hudebního projektu Mythematica, jehož debutové album se stejnojmenným názvem, získalo v roce 2009 žánrové ocenění Anděl v kategorii Elektronická hudba. Dlouhodobě spolupracuje s ilustrátorem a designérem Milanem Malíkem. Počátky jejich spolupráce sahají až do roku 2000, kdy stáli u zrodu zrodu „audiovizuální laboratoře“ s názvem Mimo-TV. Ta se zpočátku zaměřovala převážně na vizuální doprovod různorodých hudebních akcí a časem se začala specializovat na vytváření projekcí k psychedelické hudbě, která se stala pro Mimo-TV důležitým inspiračním zdrojem.

Číst dál: Daniel Špaček & Milan Malík